Internet

Czym są artykuły sponsorowane?

Czym są artykuły sponsorowane?

Zacznijmy od definicji

Artykuły sponsorowane to takie, za którego publikację zawsze płaci reklamodawca, a z kolei wydawca otrzymuje wynagrodzenie. Może on być samą reklamą firmy, elementem PR, świetnym sposobem na promocję czy też miejscem gdzie dodajemy pozycjonujący link. Realizować też może te wszelkie funkcje jednocześnie.

A jaką formę mogą mieć artykuły sponsorowane?

Minęły już na dobre czasy, kiedy każdy z zamówionych artykułów był tekstem, który w sposób naprawdę nachalny reklamuje produkt, firmę czy też jakąś usługę. Okazało się, że takie właśnie artykuły sponsorowane nie są zbyt chętnie czytane przez internautów. Zamawiając profesjonalny artykuł sponsorowany u naprawdę dobrych dziennikarzy, to najczęściej mamy kilka opcji do wyboru. Jakie opcje mamy na myśli?

Pierwszą opcją są artykuły w formie reklamy. Jest to tekst, który promuje nowy produkt, usługę czy też firmę w bezpośredni sposób. Większość osób rozumie tak właśnie samo pojęcie sponsorowanego artykułu. Kolejna opcja do wyboru to artykuł tematyczny z samym nawiązaniem do samego reklamodawcy. Jest to z kolei tekst, który omawia jakieś zagadnienie z nawiązaniem do usługi, firmy czy też internetowej strony. Nawiązanie takie powinno być logiczne oraz także nienachalne. Ostatnia opcja to tematyczny artykuł ekspercki. Jest to tekst naprawdę bardzo wartościowy, który opisuje wybrane zagadnienie. Samym autorem tekstu jest oczywiście reklamodawca. Jest to na przykład zaznaczone w treści czy też pod samym artykułem.