VIDEO

Film “Sami swoi” – oglądaj legalnie w telewizji online!

Film “Sami swoi” – oglądaj legalnie w telewizji online!

Ta ponad pięćdziesięcioletnia polska komedia stała się prawdziwym hitem. Jej oglądanie jest tradycją w niemalże każdej rodzinie. Odkąd ją nakręcono zdążyły się narodzić trzy kolejne pokolenia, a każde z nich równie dobrze zna tę produkcję. A Ty jeszcze nie poznałeś historii dwóch zwaśnionych od lat rodzin? Koniecznie musisz nadrobić zaległości!

Poznaj przygody niezwykłych rodzin. Film „Sami swoi” – opis historii

„Sami swoi” to wyśmienita polska komedia. Opowiada ona historię dwóch zwaśnionych rodów. Rodziny Karguli i Pawlaków pokłócili się jeszcze przed drugą wojną światową. Poszło o krowę Kargula, która weszła w szkodę Pawlakowi. Ten pierwszy zaorał również pole Pawlaka o trzy palce za dużo, co też nie uszło jego uwadze. Te wydawałoby się drobne powody doprowadziły do ogromnej kłótni pomiędzy głowami rodów, która zakończyła się krwawą bijatyką. Ostatecznie Jan Pawlak pociął kosą Kargula i w obawie przed konsekwencjami prawnymi swojego czynu wyemigrował do Ameryki.

Zaraz po zakończeniu wojny obydwie rodziny zostają przesiedlone z Kresów Wschodnich na Ziemie Odzyskane. Zamieszkują w dwóch sąsiadujących domach, ponieważ uznają, że wróg znany jest zdecydowanie lepszy od tego nieznanego.

Produkcja cechuje się wyśmienitą obsadą aktorską, świetnymi gagami, które łatwo zapadają w pamięć, dialogami z najwyższej półki oraz szeregiem cytatów, które znane są wszystkim Polakom. Chociaż początki „Samych swoich” nie były łatwe, to na pół roku po premierze film został okrzyknięty doskonałą komedią i zaakceptowany przez miliony widzów. Jego popularność była tak duża, że postanowiono dokręcić dwie kolejne części: „Nie ma mocnych” oraz „Kochaj albo rzuć”.

Scenariusz do „Samych swoich” napisał sam Andrzej Mularczuk i zrobił to na podstawie znanego i lubianego wówczas słuchowiska radiowego. Reżyserią zajął się Sylwester Chęciński, a zdjęciami Stefan Matyjaszkiewicz. Produkcja była kręcona przez 65 dni, latem w 1966 roku w Dobrzykowicach, Lubomierzu, Sobótce Zachodniej oraz Czernicy Wrocławskiej.

Gdzie można znaleźć “Samych swoich”?

Chociaż „Sami swoi” swoją premierę mieli w roku 1967 to do dnia dzisiejszego są bardzo chętnie oglądani przez rzesze fanów w całej Polsce. Fenomenem jest fakt, że Kargulów i Pawlaków kochają widzowie w każdym wieku. Oglądalność i popularność produkcji była tak wielka, że Telewizja Polsat zdecydowała się, aby w roku 2000 dokonać jej koloryzacji.

Pokolorowaną wersję filmu „Sami swoi” z powodzeniem obejrzymy w legalnej telewizji internetowej Ipla.tv. Znajdziemy ją w popularnych przeglądarkach internetowych. Losy bohaterów można śledzić na ekranach monitorów, telewizorów z funkcją Smart TV, tabletów oraz telefonów komórkowych.

Dla wygody swoich odbiorców twórcy platformy przygotowali bezpłatną aplikację mobilną, która daje łatwy i mocno intuicyjny dostęp do zbiorów zgromadzonych na serwerach IPLI w każdym miejscu i o każdym czasie. Nawet tam, gdzie nie ma stałego dostępu do Internetu.

Sami swoi” to gratka dla wielbicieli polskiego humoru i filmów komediowych, ale z wagi na jego kult i fakt stania się ikoną polskiej kinematografii, uważamy, że tę produkcję powinien znać każdy Polak.