VIDEO

Powody, dla których warto oglądać filmy w sieci

Powody, dla których warto oglądać filmy w sieci

Telewizja internetowa dostarcza nam najlepszej rozrywki. Raz, że nic nie kosztuje, dwa jest łatwo dostępna. Wystarczy tylko rozsiąść się wygodnie w fotelu w domowym zaciszu, zaznaczyć na ekranie wybrany tytuł i już można przenieść się w magiczny świat filmowych bohaterów. 

Alternatywa dla kina i wypożyczalni

Nie ma nic lepszego po ciężkich dniu pracy lub godzinach spędzonych na wykładach na uczelni. Wypad do kina to już cała wyprawa. Trzeba się zebrać, dojechać na miejsce, kupić(!) bilet, a potem grzecznie siedzieć na swoim miejscu aż seans się skończy. Tymczasem filmy online można oglądać, gdzie się chce, kiedy się chce i na czym się chce. Wystarczy dowolne urządzenie mobilne i dostęp do internetu. Nie mamy ochoty oglądać filmu w domu, bo żal nam siedzieć w czterech ścianach w czasie pięknej pogody? Możemy relaksować się przy filmie w parku, oglądając go na tablecie czy smartfonie. Co więcej, w każdej chwili można taki seans przerwać, a potem wrócić do oglądania w dowolnym momencie nie tracąc ani sekundy. Czy może być coś wygodniejszego niż takie właśnie rozwiązanie? 

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że platformy VoD i kanały filmowe na YouTube udostępniają bez opłat tylko nic nie warte, nieciekawe filmy. Bo ja za darmo, to musi być gorsze. Nic bardziej mylnego! Wśród propozycji jest naprawdę wiele wartościowych, klasycznych, wręcz kultowych filmów. Takich, o których się pamięta i mówi do dziś. I bardzo chętnie się do nich wraca. Jeśli więc mamy ochotę na naprawdę dobrą, klasyczną komedię, kryminał czy dramat, a nie tylko cyfrową strzelaninkę i bieganinkę, koniecznie powinniśmy zajrzeć np. na: vod.pl, vod.tvp.pl, cda.pl. Kanały filmowe z darmowymi filmami można też znaleźć na YouTube. Są to m.in. Sala Kinowa, Studio Filmowe TOR, Kino Świat. Tytułów jest naprawdę bardzo dużo. Tylko wybierać i przebierać. I, co najważniejsze, co jakiś czas dochodzą nowe. Warto więc często zaglądać na kanały oferujące filmy za darmo. A nuż pojawiło się coś ciekawego? 

Oglądaj filmy ze znajomymi 

Wielu z nas nie lubi oglądać filmów samotności. Woli mieć wokół siebie ludzi, nawet zupełnie obcych. To żaden problem! Filmy za darmo online to znakomity pretekst do zorganizowania spotkania towarzyskiego. Wystarczy skrzyknąć kilka osób i zorganizować serialowy maraton czy całonocne spotkanie z klasycznym kryminałem. Chętnie na pewno się znajdą. Najlepsze w takich spotkaniach jest to, że można na bierząco i głośno komentować to, co się ogląda. To kolejna przewaga domowych seansów nad wyprawami do kina. W kinie można się co najwyżej roześmiać na widok jakiejś zabawnej sceny. I to najlepiej wtedy, kiedy inni też się śmieją. O głośnych, swobodnych komentarzach nie ma raczej mowy, bo zaraz znajdą się tacy, którzy zaczną nas uciszać i pouczać jak należy zachowywać się w kinie. W domu możemy dyskutować do woli chichotać w dowolnym momencie. A jak dyskusja jest zbyt gorąca, a śmiech zagłusza lektora, to po prostu możemy przerwać seans i wrócić do oglądania, gdy towarzystwo się uspokoi. 

Filmy za darmo online warto oglądać nie tylko ze znajomymi i przyjaciółmi podzielającymi naszą pasję do kryminału lub serialu. Nie wolno zapominać o seansach rodzinnych. Psychologowie twierdzą, że wspólne oglądanie filmów poprawia komunikację w rodzinie. Często bywa tak, że przychodzimy do domu i nie mamy z kim ani o czym porozmawiać. Każdy z członków rodziny siedzi u siebie i zajmuje się własnymi sprawami. A jak nawet o coś zapytamy, to otrzymujemy na odczepnego zdawkową odpowiedź. Wspólne oglądanie wartościowych filmów familijnych zbliża rodzinę do siebie. Sprawia, że jej członkowie nagle mają temat do rozmowy. Najpierw mówią o tym, co zobaczyli na ekranie, potem zaczynają mówić o sobie i swoich problemach. A stąd już tylko krok do wzajemnego zrozumienia, którego tak często brakuje. O filmach, ale nie kontrowersyjnych, warto także opowiadać na rodzinnych spotkaniach. To najbardziej bezpieczny i neutralny temat do rozmowy. Kiedy więc ktoś z gości zapragnie porozmawiać na drażliwe tematy, warto mu delikatnie przerwać, mówiąc: słuchaj, za darmo w internecie można oglądać fantastyczne filmy. Chcesz wiedzieć, gdzie?