VIDEO

Wilkołak – polski horror z historią w tle

Wilkołak – polski horror z historią w tle

Horror to bardzo popularny, choć nie do końca lubiany przez wszystkich gatunek filmowy. Wśród obrazów nastawionych typowo na przestraszenie widza zdarzają się jednak również filmy z przesłaniem, które zmuszają nas do poważniejszych przemyśleń. Taki jest bez wątpienia “Wilkołak”, będący połączeniem dramatu i horroru. Autorem scenariusz i reżyserem filmu jest Adrian Panek, który osadził jego akcję w powojennej Polsce. Obraz ten trzyma w napięciu i niejednokrotnie zaskakuje, dlatego każdy miłośnik kina powinien skorzystać z okazji, by obejrzeć go zupełnie legalnie w telewizji internetowej.

“Wilkołak” – historia wyjątkowego sierocińca

Jest lato 1945 roku. Wojna w Polsce w końcu się skończyła, a ludzie mogą powoli odbudowywać swoje życie w nowej rzeczywistości. Film skupia się jednak na grupce ośmiorga dzieci, które zostały wyzwolone z obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Specjalnie dla nich władze otwierają prowizoryczny sierociniec, który swoją siedzibę ma w starym pałacu znajdującym się w środku lasu. Warunki na pewno nie są luksusowe, ale dla dzieci miejsce do spania, w miarę regularne posiłki i brak strażników to elementy, które dają im poczucie bezpieczeństwa. Jak się okazuje ich spokój nie trwa jednak zbyt długo, gdyż los stawia przed nimi kolejne wyzwanie.

Wszystko się zmienia, gdy w lesie otaczający pałac pojawiają się zdziczałe wilczury. Zwierzęta porzucone przez niemieckich strażników obozowych zostały wyszkolone do atakowania ludzi, dlatego stanowią dla dzieci śmiertelne niebezpieczeństwo. Wygłodniałe psy zrobią wszystko, aby znaleźć pożywienie i zaczynają grasować coraz bliżej sierocińca. Jego mieszkańcy muszą więc ponownie stawić czoła ogromnemu zagrożeniu, choć tym razem wróg wygląda nieco inaczej. Czy i tym razem zadziała w nich instynkt przetrwania i uda im się wyjść cało z tego starcia?

“Wilkołak” – oglądaj online w TV internetowej

Horror stworzony przez Adriana Panka jest pełen jump-scarów, które z pewnością zadowolą wszystkich miłośników tego gatunku. Choć ilość dialogów jest mocno ograniczona obraz ten niesie za sobą silne przesłanie, które widzowie mogą z łatwością odczytać, dzięki metaforom, odniesieniom do literatury oraz fenomenalnym zdjęciom autorstwa Dominika Danilczyka. Ta w jakimś sensie baśniowa opowieść wciąga od samego początku i trzyma nas w napięciu przez cały czas trwania filmu.

W dużej mierze jest to też zasługa samych aktorów, którzy świetnie wykonali swoją pracę doskonale portretując poszczególnych bohaterów. I mowa tu nie tylko o doświadczonej Danucie Stence, ale przede wszystkim o młodych artystach wcielających się w role wyzwolonych z obozu sierot, czy grającej postać Hanki Sonię Mietielicę. Dzięki nim wszystkim oraz dzięki niesamowitej wizji Adriana Panka możemy teraz oglądać świetny film. A skoro jest on dostępny legalnie w telewizji internetowej każdy widz powinien zobaczyć film “Wilkołak“.